“उनी एक केटा हुन् जसले आफ्नै स्क्रिप्ट लेख्छन्”: इंग्ल्याण्डका टेस्ट प्रशिक्षक ब्रेन्डन म्याकुलम कप्तान बेन स्टोक्समा

बेन स्टोक्स (बाँया) र ब्रेन्डन म्याकुलमको फाइल फोटो।© एएफपी

इंग्ल्याण्डका टेस्ट मुख्य प्रशिक्षक ब्रेन्डन म्याकुलमले टेस्ट कप्तान बेन स्टोक्स “आफ्नो स्क्रिप्ट आफै लेख्ने र केही विशेष चीजहरू हासिल गर्ने मान्छे” भएको बताएका छन्। इङ्ल्यान्डले न्यूजिल्याण्डसँगको पहिलो टेस्ट फेब्रुअरी १६ देखि माउन्ट माउगानुईमा खेल्नेछ। म्याकुलम-स्टोक्सको जोडीले गत वर्ष रातो बलको टोलीको जिम्मा लिएदेखि नै इंग्लिस क्रिकेटमा ठूलो हिट भएको छ, जसले आक्रमणकारी, निडर र क्रिकेटमा सकारात्मक दृष्टिकोणको मद्दतले आफ्नो पहिलो १० टेस्टमध्ये नौ खेल जितेको छ। “कप्तानको जिम्मेवारीमा, म पक्का छैन कि यो टोलीको लागि के सम्भव छ किनभने उनी एक व्यक्ति हुन् जसले आफ्नै स्क्रिप्ट लेख्छन् र केहि राम्रा विशेष चीजहरू हासिल गर्छन्। मलाई थाहा छ उसको यो टोलीका लागि योजनाहरू धेरै उच्च छन् र उसले गर्नेछ। केटाहरूलाई सवारीमा तानेर उसले गर्न सक्ने प्रयास गर्नुहोस्,” स्काई स्पोर्ट्सले उद्धृत गरेको म्याकुलमले भने।

“यो राम्रो शुरुवात भएको छ। नतिजाहरू उत्कृष्ट छन्, तर यो नतिजाको बारेमा धेरै होइन। मलाई थाहा छ हामी तिनीहरूमा न्याय गर्छौं, तर यो वास्तवमा मेरो फोकस होइन, र यो कप्तानको लागि पनि जान्छ।”

“हामी केवल केटाहरूले क्रिकेटको शैली खेल्न चाहन्छौं जसले उनीहरूलाई उनीहरूको प्रतिभा बाहिर आउन र राम्रो समय बिताउने सबैभन्दा ठूलो अवसर दिन्छ।”

“यो वर्ष एकदमै अचम्मको रह्यो। हामीलाई थाहा छ हाम्रो अगाडि केही ठूला चुनौतीहरू पनि छन् तर जे भए पनि हामीले पछिल्लो केही समयमा केही राम्रा राम्रा चीजहरू हासिल गरेका छौं र यदि हामीले विगतबाट सिकेका पाठहरूलाई अगाडि बढाउन सक्छौं भने। 10 वा 11 महिना यसले हामीलाई अर्को थोरै समयमा केही विशेष गर्ने अवसर दिनेछ, “म्याकुलमले निष्कर्ष निकाले।

म्याकुलम आशा गर्दछन् कि न्यूजील्याण्डका स्थानीय फ्यानहरूले उसले आफ्नो घरमा ल्याउने क्रिकेटको ब्रान्डको आनन्द लिनेछन्, यस पटक इङ्गल्याण्डको प्रशिक्षकको रूपमा उनले किवीहरूको लागि कालो जर्सी लगाएका वर्षहरू भन्दा फरक छ।

“न्युजिल्यान्डले जित्यो वा हामीले जित्यो, उनीहरूलाई मनोरञ्जन दिइनेछ। मानिसहरू देशभक्त छन् र उनीहरूको आफ्नै टोलीले जितोस् भन्ने चाहन्छन्, तर यो एउटा कारण हो जुन हामी काममा छौं – हामी टेस्ट गर्न चाहन्छौं। क्रिकेट मनोरञ्जनात्मक र सुनिश्चित गर्नुहोस् कि मानिसहरू खेलबाट उत्कृष्ट अनुभव लिएर टाढा जान्छन्।”

“तपाईंको टोलीले जित्न नसके पनि, तपाईं अझै पनि एक दिन नर्क बाहिर बिताएको सोचेर टाढा जान सक्नुहुन्छ। आशा छ, यो शृङ्खलाभरि यस्तै हुनेछ,” म्याकुलमले निष्कर्ष निकाले।

दिनको विशेष भिडियो

सानिया मिर्जालाई केले रुवायो ?

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू