“We Have Respect…”: Javed Miandad’s Clarification After ‘India Can Go To Hell’ Remark

जावेद मियाँदादले “भारत नरकमा जान सक्छ” टिप्पणीमा आफ्नो पक्ष व्याख्या गरे© ट्विटर

पाकिस्तान क्रिकेट टोलीका पूर्व कप्तान जावेद मियाँदादले एसिया कप २०२३ को लागि भारतले पाकिस्तान भ्रमण गर्न अस्वीकार गरेकोमा टिप्पणी गरेपछि धेरै विवादमा परेका थिए। मियाँदादले एसीसी बैठकमा लिएको अडानको जवाफमा ‘भारत नरकमा जान सक्छ’ भनेका थिए। दुवै देशका जनताले आलोचना गरेका छन् । YouTube मा पूर्व पाकिस्तानी कप्तान द्वारा प्रकाशित एक भिडियो मा, उनले आफ्नो टिप्पणी को लागी केहि स्पष्टीकरण प्रदान गरे र भने कि भारत को पाकिस्तान यात्रा को लागी कुनै पनि हिसाबले आयोजक राष्ट्र लाई असर गर्दैन। उनले दुई देशबीचको क्रिकेट सम्बन्ध यथाशीघ्र सुधार हुनुपर्ने र एसिया कपका लागि भारतको भ्रमणले सकारात्मक सन्देश जाने बताए ।

“के तपाईलाई थाहा छ नरकको अर्थ के हो? यदि तपाइँ खेल्न चाहनुहुन्न भने मात्र नगर्नुहोस्। हामीलाई कुनै समस्या छैन। भारतीय क्रिकेटरहरूलाई सोध्नुहोस्। उनीहरूले पनि भन्नेछन् कि यी दुई टोलीहरू बीच क्रिकेट हुनुपर्छ। सम्बन्धित देशहरू। यसले दुबै राष्ट्रहरूलाई फाइदा पुर्‍याउँछ,” उनले भिडियोमा भने।

“यदि उनीहरूलाई लाग्छ कि उनीहरूको (भारत) पाकिस्तान नआएमा कुनै फरक पर्दैन भने, म तपाईंलाई बताउन चाहन्छु कि यसले गर्दैन। मैले भनेको त्यही हो। हामी स्वतन्त्र छौं। पाकिस्तानले विश्व स्तरका क्रिकेटर र हक्की खेलाडी पनि उत्पादन गरेको छ। संसारका जताततै छिमेकी राष्ट्रहरू एकअर्कासँग खेलिरहेका छन् ।”

भारत र पाकिस्तानले पछिल्लो पटक २०२२ को टी–२० विश्वकपमा आमनेसामने गरेका थिए जहाँ रोहित शर्मा एन्ड को चार विकेटले विजयी भएको थियो । मियाँदादले भारत-पाकिस्तान शृंखला फ्यानहरूले प्रतिक्षा गर्ने कुरा हो र यसले दुई राष्ट्रबीचको सम्बन्ध सुधार्न पनि मद्दत गर्न सक्ने बताए।

“पहिले हामी त्यहाँ जान्थ्यौं र त्यसपछि तिनीहरू यहाँ आउने गर्थे। जब भारत पाकिस्तानमा शृंखला खेल्न आउँथ्यो, त्यहाँ भारतबाट पनि धेरै मानिसहरू हेर्न आएका थिए। त्यहाँ कुनै होटल उपलब्ध थिएन र लाहोरवासीहरूले उनीहरूलाई निम्तो दिए। तिनीहरूको घरहरू। यसले दुई देशबीचको सम्बन्धमा धेरै राम्रो प्रभाव पारेको छ।”

दिनको विशेष भिडियो

प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले लियोनेल मेस्सीको जर्सी उपहार स्वरुप पाएका छन्

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू