“Custom Made Pitch”: Pat Cummins’ Subtle Jibe At Team India Ahead Of 1st Test

अष्ट्रेलियाका कप्तान प्याट कमिन्सले फेब्रुअरी ९ मा सुरु हुने पहिलो टेष्ट खेलअघि नागपुरको पिचको विषयमा भएको छलफलबाट आफ्नो पक्ष चिन्तित नभएको बुधबार स्पष्ट पारेका छन् । इयान हेलीले आयोजकले पिच व्यवस्थित गर्ने भन्दै विवाद सुरु गरेका छन् । उनीहरूको खेल योजना अनुरूप र भारतले पिचलाई “डाक्टर” बनाउन खोजेको दाबी गर्ने धेरै रिपोर्टहरू आए। कमिन्सले भने कि भारतका लागि सर्तहरू “अनुकूलित” हुने भएकाले यो टोलीका लागि चुनौती हुनेछ।

“यी शृङ्खलाहरूले सधैं मैदानमा वा मैदान बाहिर विभिन्न चुनौतीहरू फ्याँक्छन्, र यसलाई अँगाल्ने कुराले यी भ्रमणहरूलाई विशेष बनाउँछ। त्यो अवे खेल्ने चुनौतीको अंश हो। घरेलु टोली घरेलु मैदानमा जित्न चाहन्छन् । अष्ट्रेलियामा, हामी भाग्यमानी छौं कि हामीले सामान्यतया गति र बाउन्स पाएका छौं। घरेलु खेलको फाइदा, मलाई लाग्दैन कि यो डरलाग्दो कुरा हो। यो अर्को चुनौती हो र यहाँको भ्रमणलाई अझ कठिन बनाउँछ जब तपाईलाई थाहा छ कि परिस्थितिहरू तिनीहरूका लागि अनुकूलित छन्,” कमिन्सले भने।

अस्ट्रेलियाली क्रिकेट टोलीहरूले विगत १९ वर्षदेखि भारतमा टेस्ट शृंखला जितेका छैनन् तर वर्तमान कप्तान प्याट कमिन्सले आफ्नो टोलीले आफ्ना पूर्ववर्तीहरूको जित र पराजयको सामान बोक्दैन भनेर सुन्न चासो राख्ने जो कोहीलाई भन्नेछन्।

कमिन्सले अष्ट्रेलियालाई भारतमा सबैभन्दा कठिन असाइनमेन्टहरू मध्ये एकमा पुर्‍याउने क्रममा, कप्तानले पहिलो इनिङ्सको राम्रो स्कोरको महत्त्वलाई पनि जोड दिए, जुन शृङ्खलाको सन्दर्भमा महत्त्वपूर्ण हुनेछ।

“होइन, यो टोली विगतमा यहाँ खेलेका धेरै टोलीहरू भन्दा धेरै फरक छ। त्यसैले हामी जीत बोक्दैनौं, हामी हार बोक्दैनौं,” कमिन्सले विगतको नतिजाको तौल हुनेछ भनेर सोध्दा पत्रकारहरूलाई भने। उनको दिमागमा भारी।

“हामीलाई थाहा छ यहाँ भ्रमण गर्न गाह्रो छ, भारत वास्तवमै राम्रो क्रिकेट टोली हो, विशेष गरी घरमा, त्यसैले हामी उत्साहित छौं। र, हो, हामी यसलाई हाम्रो उत्कृष्ट शट दिनेछौं,” कमिन्सले थपे।

पहिलो इनिङ्सको योगफलको बारेमा सोध्दा विश्वका प्रिमियर स्पीडस्टरले भने, “हो, मलाई लाग्छ यो संसारको अरू कतै भन्दा यहाँ महत्त्वपूर्ण छ, आशा छ कि पहिलो इनिङ्सको अग्रता हो। तपाईंले भर्खरै ठूलो योगफल राख्ने बाटो खोज्नुपर्छ। बोर्ड, विशेष गरी सोच्दै यदि यो स्पिन गर्न गइरहेको छ भने, यो दोस्रो इनिङ्समा साँच्चै गाह्रो हुनेछ।” “रफ बायाँ ह्यान्डरको अफ स्टम्प बाहिर हुनेछ”

अष्ट्रेलियाली मिडियाले पहिले नै “डक्टेड पिचहरू” को बारेमा आवाज उठाउन थालेको छ सिडनी मर्निङ हेराल्डमा एउटा लेखले VCA स्टेडियम ट्र्याकमा बल बल गर्नु अघि नै विकेटको प्रकृतिको भविष्यवाणी गरेको छ।

तथापि, कमिन्सले चीजहरूलाई परिप्रेक्ष्यमा राखे, भने कि उनको लाइनअप बायाँ-ह्यान्डरहरूले भरिएको कारणले क्युरेटरहरूलाई सुक्खा क्षेत्रहरूमा उत्प्रेरित गरेको थियो जहाँ भारतका दायाँ-हात सीमरहरूले होस्ट स्पिनरहरूको शोषण गर्न नराम्रो ठाउँहरू सिर्जना गर्नेछन्।

“सम्भावित, हो। बायाँ-ह्यान्डरहरूका लागि अलिकति सुख्खा देखिन्छ र दाहिने हातका बलरहरूबाट त्यहाँ कति ट्राफिक जान्छ भन्ने थाहा छ, सम्भावित रूपमा त्यहाँ कुनै नराम्रो हुन सक्छ,” कमिन्सले भने।

तर आफ्नो देशको मिडियाको विपरीत, कमिन्स चुनौतीलाई अँगाल्न चाहन्छन्।

“फेरि, त्यो हामीले भर्खरै अँगाल्नुपर्ने कुरा हो। यो रमाइलो हुन गइरहेको छ। यो कहिलेकाहीं चुनौतीपूर्ण हुन गइरहेको छ तर हाम्रा ब्याट्सम्यानहरूले आफ्नो खुट्टामा समस्या समाधान गर्ने मौकाको स्वाद लिनेछन्, र तिनीहरूमध्ये धेरैले आफ्नो खुट्टामा समस्या समाधान गर्ने मौका पाउनेछन्। त्यो गर्ने मौका।” कमिन्स, यद्यपि, पहिलो इनिङ्सको स्कोर भविष्यवाणी गर्न चाहँदैनन्।

“तपाईंले पहिलो इनिङ्समा ठूलो ब्याटिङ गर्नुपर्‍यो। यो हरेक स्थानको लागि समान नहुन सक्छ। केहीमा, 250 राम्रो स्कोर हुन सक्छ, त्यहाँ अन्य स्थानहरू हुन सक्छ जहाँ तपाईंलाई 500 चाहिन्छ। विकेट पढ्दा अलिकति हुन सक्छ। कहिलेकाहीं गाह्रो तर तपाईं सबै कुराको लागि तयार हुनुपर्छ।” लियोनले धेरै ओभर बलिङ गर्नेछन्

(PTI इनपुट संग)

दिनको विशेष भिडियो

“५ वर्षदेखि विश्व च्याम्पियनसिप गोल्डको प्रतिक्षामा थिएँ”: पीवी सिन्धु एनडीटीभीलाई

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू