रोहित शर्माको शतकको खडेरी समाप्त भएपछि भारतले न्युजिल्यान्डलाई पराजित गर्दै सिरिजमा स्विप गरेको हो ।© एएफपी

अनुभवी विकेटकिपर ब्याट्सम्यान कामरान अकमलले आफू विभिन्न फर्म्याटमा तीन कप्तानको नीतिको विरुद्धमा रहेको बताए । आफ्नो कुरा राख्दै, अकमलले भारतीय कप्तान रोहित शर्मालाई चकित पारे र भने कि सबै ढाँचाको कप्तानले स्टार ब्याटरमा आफ्नो टोल लिइसकेको छ। आफ्नो दावीलाई समर्थन गर्न, कामरानले भारत र न्यूजील्याण्ड बीच भर्खरै समाप्त भएको एकदिवसीय शृंखलाको घटनालाई औंल्याए। संयोगवश, दुई पक्षबीचको दोस्रो एकदिवसीय खेलको टसको क्रममा, रोहितले टस जितिसकेपछि के गर्ने भनेर बिर्सेका कारण दिमागमा जमेको क्षण थियो।

अकमलले विराट कोहलीलाई पाँच वर्षसम्म भारतीय टोलीको कुशलतापूर्वक नेतृत्व गरेकोमा प्रशंसा गरे।

“तपाईंसँग निश्चित रूपमा दुई कप्तान हुन सक्छन्। तपाईंले कामको बोझ यसरी व्यवस्थापन गर्न सक्नुहुन्छ। तीनवटै ढाँचामा कप्तान गर्न सजिलो छैन। विराट कोहली कि हिम्मत है वो 5 साल निकल गया, रोहित शर्मा को एक साल नही हुआ और उसकी हालत देख लो। क्या हो गई। टस मे बताना भूल गया की ब्याटिङ करनी है या बलिङ (विराट बहादुर थिए कि उनले पाँच वर्षसम्म सबै फर्म्याटमा टोलीको नेतृत्व गरे। रोहितले एक वर्ष पनि पूरा गरेको छैन, र उसको अवस्था हेर्नुहोस्। टस यदि उसले ब्याटिङ वा बलिङ गर्न चाहन्छ भने,” अकमलले सलमान बटको युट्युब च्यानलमा भने।

“म तीन फरक ढाँचाका लागि तीन कप्तानलाई समर्थन गर्दिन। तपाईंसँग दुई कप्तान हुन सक्छ। साथै, अहिले कप्तान परिवर्तन गर्ने समय छैन, किनकि तपाईंसँग विश्वकप आउँदैछ। तपाईंले T20 विश्वकप पछि परिवर्तन गर्न सक्नुहुन्थ्यो। गत वर्ष कप, किनभने नयाँ कप्तानले त्यतिबेलासम्म केही अनुभव पाएको हुन्छ,’ उनले थपे।

गत वर्ष भारतीय टोली एसिया कप र टी–२० विश्वकपको फाइनलमा पुग्न नसकेपछि रोहितको कप्तानीमाथि प्रश्न उठेको थियो ।

मंगलबार, रोहितले आफ्नो शतकको खडेरी समाप्त गरेपछि भारतले न्यूजिल्याण्डलाई पराजित गर्दै शृंखला स्विप गर्यो।

दिनको विशेष भिडियो

“कुस्ती महासंघले खेलाडीलाई दास जस्तै व्यवहार गर्छ”: एथलीट सुनिता गोदारा

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू