न्युजिल्याण्ड विरुद्धको तेस्रो एकदिवसीय खेलपछि प्रस्तुति कार्यक्रममा शुभमन गिल© BCCI/Sportzpics

शुभमन गिलको हालैको फार्मले केही महिनाभित्रै घरेलु मैदानमा हुने एकदिवसीय विश्वकपसँगै भारतीय क्रिकेट टोलीका लागि राम्रो संकेत गर्छ। युवा ओपनरले मंगलबार इन्दौरमा न्यूजिल्याण्ड विरुद्ध ११२ रन बनाएर २१ खेलमा आफ्नो चौथो ओडीआई शतक बनाए। उनको अहिले ५० ओभरको ढाँचामा ७३.७६ को औसत छ। इन्दौरमा भएको खेलमा गिलले ११२ रनको अंक छुन गरेपछि, उनले पाकिस्तानका कप्तान बाबर आजमको तीन खेलको एकदिवसीय शृङ्खलामा संयुक्त सर्वाधिक रन (३६०) बनाउने कीर्तिमानसँग बराबरी गरे। गिलको टेष्ट ढाँचामा पनि शतक छ ।

मंगलबार स्टार स्पोर्ट्समा प्रसारित भएको एक भिडियो अन्तर्वार्तामा शुभमनलाई सचिन तेन्दुलकर र विराट कोहली बीचको छनौटको कठिन प्रश्न सोधिएको थियो। २३ वर्षीय शुभमनले जवाफ दिए: “मलाई लाग्छ विराट भाइ किनभने…सचिन सरले नै क्रिकेट खेल्न थालेको हो किनभने मेरो बुवा उहाँको ठूलो फ्यान हुनुहुन्थ्यो। जब उहाँ सन्यास लिनुभयो, म क्रिकेट बुझ्न नसक्ने उमेरको थिएँ। जब मैले क्रिकेटलाई अलि बढी बुझ्न थालेँ, म विराट भाइ भन्न चाहन्छु किनभने मैले उहाँबाट ब्याटरको रूपमा धेरै कुरा सिकेको छु।

तेस्रो एकदिवसीयको बारेमा कुरा गर्दा, रोहित शर्माले तीन वर्षमा आफ्नो पहिलो एकदिवसीय शतक बनाए भने शुभमन गिलले आफ्नो विस्फोटक रन जारी राख्दै भारतलाई नौ विकेटको क्षतिमा ३८५ रन बनाएको थियो। रोहित (८५ बलमा १०१ रन) ले जनवरी २०२० पछि पहिलो पटक तीन अंक जोड्दा यी दुईले २१२ रनको संघर्षपूर्ण सुरुवाती साझेदारी गरे। गिल (७८ बलमा ११२ रन) ले आफ्नो चौथो एकदिवसीय शतक बनाए।

राहुल द्रविडले म्याचको पूर्वसन्ध्यामा ठट्टा गरे कि बलरहरू ब्याटर-अनुकूल अवस्थाका कारण इन्दौरमा अवतरण गर्ने बित्तिकै बलिङ गर्न चाहँदैनन्। उत्कृष्ट ब्याटिङले अंक पाएको थियो । लक्ष्य पछ्याउने क्रममा पनि न्यूजिल्याण्डका ब्याट्सम्यानले रमाइलो गरे भने डेभन कोनवेले शतक बनाए ।

दिनको विशेष भिडियो

#MeToo विरोधको बीचमा पहलवानहरूको “नॉट अर्को दिन” धम्की

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू