विराट कोहली (एल) र रोहित शर्मा© BCCI

रोहित शर्मा र विराट कोहलीले मंगलबार इन्दोरमा भारत र न्यूजिल्याण्डबीचको पहिलो एकदिवसीय खेलमा पूर्वको प्रभावशाली शतक पछि पिचमा एक हृदयस्पर्शी क्षण साझा गरे। यो रोहितको तीन वर्षमा पहिलो एकदिवसीय शतक थियो र अन्तिम एक 2019 मा अष्ट्रेलिया विरुद्ध बेंगलुरुमा फर्किएको थियो। रोहित आफ्नो शतक पूरा गरेपछि तुरुन्तै आउट भए र ड्रेसिङ रुममा जाँदै गर्दा कोहलीले उनलाई बधाई दिए जो भित्र हिंडिरहेका थिए। दुई दिग्गज क्रिकेटरहरूले पिचमा एक हल्का पल साझा गरे उनीहरूको साथको तस्विर सबैमा भाइरल भइरहेको थियो। सामाजिक मिडिया मा।

रोहित शर्माले तीन वर्षमा पहिलो एकदिवसीय शतक प्रहार गरे भने शुभमन गिलले आफ्नो विस्फोटक रन जारी राख्दै मंगलबार न्युजिल्यान्डविरुद्धको तेस्रो तथा अन्तिम खेलमा भारतलाई ९ विकेटको क्षतिमा ३८५ रन बनाएको थियो।

रोहित (८५ बलमा १०१ रन) ले जनवरी २०२० पछि पहिलो पटक तीन अंक जोड्दा यी दुईले २१२ रनको संघर्षपूर्ण सुरुवाती साझेदारी गरे। गिल (७८ बलमा ११२ रन) ले आफ्नो चौथो एकदिवसीय शतक बनाए।

गिलले चार चौका र छक्का प्रहार गर्दै आठौं ओभरमा लोकी फर्गुसनको बलमा २२ रन ल्याए, जुन २३ वर्षीय युवाले पछिल्लो समय कस्तो फर्ममा छ भन्ने प्रतीक हो। युवाले बललाई बाउन्ड्रीमा दौडिन समय पनि दिनु परेन। तीन चौका पछि, उनले छोटो बललाई अपर-कट छक्का प्रहार गरे।

उनले आफ्नो अर्धशतक पुरा गरे जब उनले अतिरिक्त कभरको बल स्क्वायरलाई स्टाइलिश चौकामा ल्याए। केही ओभरपछि रोहितले पनि मिचेल स्यान्टनरको हेडमा छक्का प्रहार गर्दै आफ्नो अर्धशतक पुरा गरे।

आउटफिल्डको छिटो र विकेट सपाट भएकाले अनुभवहीन न्युजिल्याण्ड बलिङ युनिटसँग भारतीय ओपनरको नरसंहारको कुनै जवाफ थिएन।

रोहित र गिलले २२ चौका र ११ छक्का बाँडेपछि भारतले २०० रन बनाएको थियो ।

एकअर्काको स्ट्राइक रेटसँग मेल खाने २६ औं ओभरमा रोहित र गिल दुवैले शतक बनाएका थिए। रोहितले आफ्नो शतक पूरा गर्नको लागि गहिरो स्क्वायरमा तानिए। तीन बल पछि, गिल ट्रिपल फिगरमा पुगे, चार इनिङ्समा उनको तेस्रो।

(PTI इनपुट संग)

दिनको विशेष भिडियो

के भारतलाई ब्याटिङमा सेफ्टी नेट चाहिन्छ?

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू