क्रिस्टियानो रोनाल्डो र लियोनल मेस्सीको सँगैको फाइल तस्विर© एएफपी

क्रिस्टियानो रोनाल्डोले साउदी अरेबियाको क्लब अल-नासरमा धेरै प्रचार गरेदेखि, देशको फुटबल लिगले अभूतपूर्व ध्यान पाइरहेको छ। गत हप्ता, लियोनेल मेस्सी पेरियोस सेन्ट-जर्मेनले पनि देशको भ्रमण गरे र साउदी अल स्टार इलेवन विरुद्ध ब्लक-बस्टर मैत्रीपूर्ण खेल खेले, जसमा रोनाल्डो पनि थिए। रोनाल्डोले साउदी प्रो लिगमा जीवनको विजयी सुरुवात पनि गरे किनभने उनले इतिहासमा सबैभन्दा धेरै कमाउने फुटबलर बनेपछि आफ्नो पहिलो खेलमा आइतबार अल नासरलाई एटिफाकलाई १-० ले हराएर जित दिलाए।

पोर्चुगिज सुपरस्टारले गोल गर्न सकेनन् तर अल नासरका लागि आशाजनक संकेतहरू थिए, जसले 37 वर्षीया 400 मिलियन यूरो भन्दा बढीको सम्झौताको लागि सारियो पछि घरेलु र महाद्वीपीय चाँदीका सामानहरू हेरिरहेका थिए। मेस्सी साउदी अरेबियामा मैत्रीपूर्ण खेलमा देखा परेदेखि, अफवाह मिलहरूले अर्जेन्टिनाका सुपरस्टारको पश्चिम एसियाली देशमा सम्भावित स्थानमा ओभरटाइम काम गरिरहेका छन्।

अब साउदी फुटबल महासंघका महासचिव इब्राहिम अलकासिमले यस विषयमा बयान दिएका छन् । “अहिले हामीलाई लियोनेल मेस्सीको सम्भावित आगमनको बारेमा केहि थाहा छैन, यद्यपि म यो लुकाउन सक्दिन, साउदी महासंघको रूपमा, हामी उनलाई एक दिन घरेलु लिगमा राख्न चाहन्छौं,” अल्कासिमले मार्कालाई भने।

“संघको विचार सधैं हाम्रो फुटबलमा सुधार गर्ने हो, र पक्कै पनि हामी क्रिस्टियानो र मेस्सीलाई एउटै लिगमा हेर्न चाहन्छौं, तर सत्य यो हो कि हामीलाई अहिले केहि थाहा छैन।”

धेरै रिपोर्टहरूका अनुसार, साउदी क्लबहरू अल-इतिहाद र अल-हिलालले प्रतिद्वन्द्वी अल-नासरमा रोनाल्डोको आगमन पछि मेस्सीलाई अनुबन्ध गर्न इच्छुक छन्।

दिनको विशेष भिडियो

महिला आईपीएलले बीसीसीआईलाई ४००० करोड रुपैयाँले धनी बनाउने तयारी गरेको छ: रिपोर्ट

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू