भारतका कप्तान रोहित शर्माले मंगलबार स्वीकार गरे कि अष्ट्रेलिया विरुद्धको आगामी ठूलो टिकटको टेस्ट शृंखला सजिलो नहुने तर आयोजक विश्व नम्बर एक पक्ष विरुद्ध “चुनौतीको लागि तयार” रहेको बताए। अघिल्लो एकदिवसीय शृंखलामा श्रीलंकालाई ३-० ले हराएपछि भारतले आफ्नो राम्रो फर्मलाई निरन्तरता दिँदै इन्दोरमा भएको तेस्रो तथा अन्तिम खेलमा न्युजिल्यान्डलाई ९० रनले पराजित गरेको थियो। “इमानदारीपूर्वक, हामी र्याङ्किङको बारेमा धेरै कुरा गर्दैनौं। यो खेल जित्ने कुरा हो र हामी अष्ट्रेलिया विरुद्ध टेस्ट खेल्दा यो फरक हुनेछैन। यो सजिलो चुनौती हुनेछैन तर हामी यसको लागि तयार छौं,” रोहित। प्रस्तुति कार्यक्रममा भने ।

“पछिल्ला छ खेलहरूमा हामीले एकदिवसीयमा धेरै चीजहरू सही गरेका छौं। हामी ब्याट र बलमा हाम्रो दृष्टिकोणमा एकरूप छौं।” भारतले उक्त खेलमा मोहम्मद सिराज र मोहम्मद सामीलाई विश्राम दिएको थियो र उनको स्थानमा युजभेन्द्र चहल र उमरान मलिकलाई खेलेको थियो ।

रोहितले बोर्डमा ९ विकेटको लागि ३८५ रन बनाए पनि ब्याटिङमैत्री होल्कर क्रिकेट स्टेडियममा सुरक्षित नभएको बताए । न्यूजिल्याण्डले ४१.२ ओभरमा २९५ रन बनाएको थियो ।

“सिराज र शमी बिना हामी बेन्चमा अन्य केटाहरूलाई अवसर दिन चाहन्थ्यौं। हामी चाहल र उमरानलाई मिक्समा ल्याउन चाहन्छौं, उनीहरूलाई दबाबमा राख्न चाहन्छौं। हामीले बोर्डमा रन बनाएका थियौं, तर यस प्रकारको मैदानमा कुनै पनि कुल सुरक्षित छैन। ,” उसले भन्यो।

रोहितले शार्दुल ठाकुरको प्रशंसा गरे, जो दिनको उत्कृष्ट बलर थिए, छ ओभरमा 45 रन विकेटमा 3 विकेट लिए।

“हामी योजनामा ​​अडिग रह्यौं, हाम्रो नसा राख्यौं। शार्दुलले केही समयदेखि यो गरिरहेको छ, त्यसैले कतिपयले उनलाई ‘जादूगर’ भनेर सम्बोधन गर्छन्।

“जब मैले कुलदीपलाई बल दिएँ, उसले विकेट ल्याउँछ। केवल उसलाई आफ्नो बेल्ट मुनि थप खेलहरू दिन आवश्यक छ, किनभने नाडी स्पिनरहरू धेरै खेल्दा राम्रो हुन्छन्।” भारतीय कप्तानले युवा शुभमन गिलको पनि प्रशंसा गरेका थिए, जसले तीन खेलमा दुई शतक सहित 360 रन बनाए।

“उनको (गिलको) दृष्टिकोण एकदम मिल्दोजुल्दो छ। उसले नयाँ सुरुआत गर्छ। एक युवा खेलाडीको रूपमा यो महत्त्वपूर्ण छ। उसले सजिलै आफ्नो ख्यातिको शीर्षमा बस्न सक्छ र यसलाई सजिलै लिन सक्छ, तर उसले गर्दैन।” उक्त खेलमा रोहितले ८५ बलमा १०१ रन बनाएर एकदिवसीय क्रिकेटमा आफ्नो शतकको तीन वर्षको अन्तराल तोडेका थिए।

“२० औं शताब्दीको अर्थ मेरो लागि धेरै हो, लामो खेल्न र टोलीलाई राम्रो स्कोरमा लैजान महत्त्वपूर्ण थियो,” उनले भने।

न्युजिल्यान्डका कप्तान टम लाथमले शृङ्खलामा आफूहरू खाली भए पनि तीन खेल टोलीका युवा खेलाडीहरूका लागि ठूलो सिकाइ अनुभव भएको बताए।

“बलको साथ शुरुवात राम्रो थिएन र हामीले तिनीहरूलाई 380 मा फर्काउन राम्रो गर्यौं। यो ठीक लाग्दैन तर यो हो, र त्यसपछि 40 ओभरमा आउट हुनु हाम्रो लागि सही थिएन,” लाथम। भन्नुभयो।

“विश्वकप अघि भारतमा यो हाम्रो अन्तिम अनुभव हो त्यसैले केटाहरूले तीन खेलहरूमा यी अवस्थाहरूमा पर्दाफास गरेका छन्, र आशा छ, यो अक्टोबरमा उपयोगी हुनेछ।

“हामी (टिम) साउथी र अन्य बिना यो समूहमा गहिराइ निर्माण गर्दैछौं। विश्व कपको लागि मेरो फर्मको बारेमा औंलाहरू क्रस गरे। आशा छ, हामीले T20 शृङ्खलाका लागि सिक्न सक्छौं।” ठाकुर आफ्नो राम्रो स्पेलको लागि प्लेयर अफ द म्याच घोषित भए, र दाहिने हात तेज गेंदबाजले भने कि उनी टोलीको सफलतामा योगदान दिन सधैं तयार छन्।

“मलाई उनीहरूले राम्रोसँग मन पराउँछन् र मलाई मेरो टोलीका साथीहरू पनि मनपर्छ। कुनै बिन्दुमा तिनीहरू तपाईंको पछि आउनेछन्, र यो क्षणमा रहनु महत्त्वपूर्ण छ र आफूभन्दा अगाडि नहुनुहोस्।

“म आफैलाई सोध्छु कि के गर्न आवश्यक छ र अर्को पटक यो गर्न आवश्यक छ। म धेरै सोच्दिन किनभने हामी सबै परिस्थितिको लागि तयार हुनुपर्छ, चाहे ब्याट होस् वा बल। सबैलाई ब्याटिङ र आधुनिक दिनको खेल हो। सबै ब्याटिङको बारेमा, “उनले भने।

प्लेयर अफ द सिरिज गिलले आफ्नो खेलप्रतिको दृष्टिकोण परिवर्तन नगरेकोले आफ्नो प्रदर्शनबाट सन्तुष्ट रहेको बताए ।

“तिमीले राम्रो प्रदर्शन गर्दा राम्रो लाग्छ। यो सन्तोषजनक छ। मैले मेरो दृष्टिकोणमा धेरै परिवर्तन गरेको छैन। म ती सुरुवातहरूलाई ठूलामा रूपान्तरण गर्न चाहन्छु, आफूलाई अभिव्यक्त गर्न। म आफ्नो स्कोर हेरेर परिस्थिति र परिस्थिति अनुसार खेल्ने प्रयास गर्छु। ,” उसले भन्यो।

“हाम्रा बलरहरूले राम्रो काम गरे र यो विकेटमा साँच्चै राम्रो बलिङ गरे किनभने एक बिन्दुमा यो कुनै पनि तरिकामा जान सक्छ जस्तो देखिन्थ्यो।”

(यो कथा NDTV कर्मचारी द्वारा सम्पादन गरिएको छैन र सिन्डिकेटेड फिडबाट स्वतः उत्पन्न गरिएको हो।)

दिनको विशेष भिडियो

“नो कम्प्रोमाइज”: योगेश्वर दत्त कुश्ती प्रमुख विरुद्ध उत्पीडनको आरोपमा

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू