भारतीय फुटबल टोलीको फाइल छवि।© ट्विटर

भारतीय फुटबल टोलीले आफ्नो प्रभावशाली एसिया कप छनोट अभियानको राम्रो फसल काटेको छ र बिहीबार जारी फिफा विश्व वरीयतामा दुई स्थान उक्ल्दै १०४ औं स्थानमा उक्लिएको छ। यस महिनाको सुरुमा अन्तरमहाद्वीपीय प्लेअफमा कोस्टारिकासँग ०-१ ले पराजित भएपछि ब्लू टाइगर्सलाई न्युजिल्याण्ड (१०३औं) भन्दा तल राखिएको छ। एसियाली फुटबल परिसंघका सदस्यहरूमा भारतको वरियतामा भने १९ औं स्थानमा यथावत रहेको छ । एएफसी देशहरूको सूचीमा इरान २३ औँ स्थानमा रहेको छ ।
सुनिल क्षेत्रीको नेतृत्वमा रहेको टोलीले यस महिनाको सुरुमा एसियाली कप छनोट अभियानमा आफ्नो उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेको थियो जब उनीहरूले समूह डीको शीर्ष स्थानमा आफ्ना तीनवटै लिग खेल जितेर २०२३ मा हुने २४ टोलीको फाइनलमा स्थान सुरक्षित गरेका थिए।
यो भारतको पाँचौं समग्र योग्यता थियो र यो देशले ब्याक-टू-ब्याक एसियन कपका लागि पहिलो पटक छनोट गरेको थियो।
समग्र वरियतामा बेल्जियम (दोस्रो) बाट शीर्ष स्थानमा परेको तीन महिनापछि ब्राजिल शीर्ष स्थानमा रह्यो।
युइएफए नेसन्स लिगमा चार जितविहीन खेलको मूल्य चुक्ता गर्ने फ्रान्स (चौथो) को खर्चमा अर्जेन्टिना तेस्रो स्थानमा उक्लिएको छ।
इंग्ल्याण्ड, स्पेन, इटाली, नेदरल्याण्ड, पोर्चुगल र डेनमार्क शीर्ष १० मा परेका छन् ।
फिफाको अर्को विश्व वरीयता अगस्ट २५ मा सार्वजनिक हुनेछ ।

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू