१५ वर्षअघि आजकै दिन भारतीय कप्तान रोहित शर्माले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा डेब्यू गरेका थिए ।© BCCI

१५ वर्षअघि आजकै दिन भारतका कप्तान रोहित शर्माले अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा डेब्यू गरेका थिए । ३५ वर्षियले आफ्नो पहिलो खेल आयरल्याण्डको बिरुद्ध बेलफास्टमा जुन २३, २००७ मा एकदिवसीय अन्तर्राष्ट्रिय खेलेका थिए। अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा १५ वर्ष पूरा गरेपछि, रोहितले सामाजिक सञ्जालमा गएर यस कोशेढुङ्गामा विशेष सन्देश साझा गरे। अवसर। रोहितले यस यात्रामा सहभागी हुने सबैलाई धन्यवाद दिँदै यो यात्रालाई जीवनभर मन पराउने बताए।

“मेरो मनपर्ने जर्सीमा 15 वर्ष सबैलाई नमस्कार। आज म भारतको लागि डेब्यू गरेको अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटको 15 वर्ष पूरा गर्दैछु। यो कस्तो यात्रा थियो, पक्कै पनि मेरो बाँकी जीवनको लागि कदर गर्नेछु, “रोहितले आधिकारिक बयानमा भने।

“म यो यात्रामा भाग लिने सबैलाई धन्यवाद दिन चाहन्छु र मलाई आजको खेलाडी बन्न मद्दत गर्ने मानिसहरूलाई विशेष धन्यवाद दिन चाहन्छु,” उनले थपे।

“सबै क्रिकेट प्रेमीहरू, फ्यानहरू र आलोचकहरूलाई तपाइँको टोलीको लागि माया र समर्थनले हामीलाई ती अवरोधहरू पार गर्न मद्दत गर्दछ जुन हामी सबैले अवश्यम्भावी रूपमा सामना गर्छौं। धन्यवाद, RS,” उनले निष्कर्षमा भने।

चार दिने अभ्यास खेलमा लेस्टरशायर विरुद्ध भारतको नेतृत्व गर्दा रोहितले आज पछि मैदान लिनेछन्।

चाखलाग्दो कुरा के छ भने, साम इभान्सको नेतृत्वमा काउन्टीबाट चेतेश्वर पुजारा, ऋषभ पन्त, जसप्रित बुमराह र प्रसिद्ध कृष्ण जस्ता खेलाडीले खेल्नेछन्।

पदोन्नति गरियो

जुलाई १ बाट सुरु हुने एजब्यास्टनमा इङ्ल्यान्ड विरुद्धको पाँचौं टेस्ट खेल्नुअघि भारतीय टोलीको लागि यो मात्र अभ्यास खेल हुनेछ।

पाँचौं टेस्ट गत वर्ष भारतीय क्याम्पमा कोभिड प्रकोपका कारण स्थगित भएको थियो। सिरिजमा भारत २–१ ले अगाडि छ ।

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू