न विराट कोहली न जोस बटलर !  क्रिस गेलले आफ्नो आईपीएल कीर्तिमान तोड्न आश्चर्यजनक छनोटको नाम दिए

रोयल च्यालेन्जर्स बैंग्लोरबाट क्रिस गेल खेलमा© एएफपी

इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) को इतिहासमा धेरै ठूला खेलहरू छन् तर क्रिस गेलले 2013 मा पुणे वारियर्स विरुद्धको 175 रनहरू जत्तिकै विस्फोटक हुन सक्दैन। जबकि धेरै क्रिकेटरहरू रेकर्ड तोड्न नजिक पुगेका छन्, कसैले पनि यो हासिल गर्न सकेन। तर युनिभर्सल बोसले टूर्नामेंटमा नयाँ उपलब्धि स्थापित गर्न सक्ने एकजना भारतीय क्रिकेटर रहेको विश्वास गर्छन्। भर्खरैको अन्तर्क्रियामा, गेलले लखनऊ सुपर जायन्ट्सका कप्तान केएल राहुललाई आफ्नो रेकर्ड तोड्न समर्थन गरे र भारतीय ब्याट्सम्यानलाई उनको आक्रामक ब्रान्डको क्रिकेटको लागि प्रशंसा गरे जसले उनलाई प्रशंसकहरूमाझ प्रख्यात बनाएको छ।

“मलाई लाग्छ केएल राहुल! उसको दिनमा, उसले यो गर्न सक्छ। मलाई लाग्दैन कि उसले यति ठूलो स्कोर हासिल गर्ने आफ्नो क्षमतामा विश्वास गर्छ तर मेरो कुरा सुन्नुहोस्, हामी सबैले केएल राहुललाई यात्रामा देखेका छौं र यदि उनले निर्णय गरे भने। कहिलेकाहीँ यस्तो ब्याटिङ गर्न, यदि धेरै पटक म हेर्न मन पराउँछु भने, उसले पक्कै पनि त्यो प्राप्त गर्न सक्छ,” गेलले JioCinema मा भने।

किनभने जब उनी १५ देखि २० सम्म पुग्छन् [over]ब्याटिङको हिसाबले पनि उनी मृत्युमा निकै खतरनाक छन् । यदि उसले राम्रो सुरुवात गर्छ र ठूलो शतक बनायो भने उसले निश्चित रूपमा 175 पार गर्न सक्छ, “उनले थपे।

राहुलले अस्ट्रेलिया विरुद्ध भर्खरै सम्पन्न बोर्डर-गावस्कर ट्रफीमा राम्रो प्रदर्शन गर्न सकेनन् तर सेतो बल क्रिकेटमा उनको भाग्य ठूलो परिवर्तन भयो।

पहिलो एकदिवसीयमा मिडल अर्डरको विकल्पको रूपमा प्रयोग भएका ३० वर्षीयाले ७५ रनको इनिङ खेलेर आयोजकलाई सराहनीय जित दिलाएका थिए।

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू