सचिन तेन्दुलकर वर्तमान DRS ढाँचासँग ‘पूर्ण रूपमा असहमत’ छन्।  यहाँ किन छ

डिसिजन रिभ्यु सिस्टम (डीआरएस) अहिले विश्व क्रिकेटमा यसको अस्पष्टताका कारण सबैभन्दा विवादित विषय हो। 2008 मा टेस्ट क्रिकेटमा पेश गरेपछि, DRS पछि क्रमशः 2011 र 2017 मा ODI र T20I क्रिकेटमा लागू गरियो। हालै सम्पन्न बोर्डर-गावस्कर ट्रफीमा पिचहरू बाहेक DRS मुख्य कुराकानी बिन्दुहरू मध्ये एक थियो। इन्डिया टुडे कन्क्लेभमा बोल्दै, ब्याटिङ महान सचिन तेन्दुलकरले हालको डीआरएस ढाँचामा अम्पायरको कलमा आफ्नो निराशा व्यक्त गरे।

“म हालको ढाँचासँग पूर्णतया असहमत छु, यदि बल स्टम्पमा ठोक्छ भने, यो आउट हुन्छ र यदि होइन भने, ब्याटरले ब्याट गर्न जारी राख्छ। जब कोही, ब्याटर वा बलर, मैदानमा अम्पायरको कलबाट दुखी हुन्छ र त्यसकारण। तिनीहरू तेस्रो अम्पायरमा जान्छन्। त्यसोभए तिनीहरू किन मैदानमा अम्पायरको निर्णयमा फर्किरहेका छन्? यदि तपाईंले त्यो बाटो (प्रविधिको साथ) जाने निर्णय गर्नुभयो भने, त्यो बाटो जानुहोस्। तर हामी के गर्न खोजिरहेका छौं? दुवै कुरा मिलाउँदै छु र म असहमत छु,’ तेन्दुलकरले भने।

तेन्दुलकरले यस विषयमा आफ्नो विचार साझा गर्दै भने कि उनी आफ्नो खेलका दिनहरूमा डीआरएस लिन मन पराउँछन्।

“धेरै थोरै, मैले तिनीहरूलाई मेरो औंलाहरूमा निश्चित रूपमा गणना गर्न सकिन (जब उनले DRS खेल्ने दिनहरूमा अवस्थित भएमा कति पटक रेफर गर्थे भनेर सोध्दा) मलाई यो मनपर्थ्यो, कुनै शंका बिना। केही निर्णयहरू। तपाईको पक्षमा जानुहोस्, कोही तपाईको विपक्षमा पनि जान्छन्, ”उनले थपे।

तेन्दुलकरले थप सुझाव दिए कि मानिसजस्तै टेक्नोलोजी पनि त्रुटिपूर्ण छैन, उनले थपे कि डीआरएसको परिचय अघि नै अम्पायरहरूले ठूलो गल्ती गरिरहेका थिए।

“हामी टेक्नोलोजीमा औंलाहरू मात्र देखाउँदैछौं, तर यो मूर्ख-प्रूफ होइन र मानिसहरू पनि। DRS अघि, त्यहाँ स्पष्ट गल्तीहरू भएका थिए र ती गल्तीहरूको कारणले गर्दा र तेस्रो व्यक्तिले भाग्यको निर्णय गरिरहेको कारणले, खेलहरू कि हारे वा जित्यो। “उनले हस्ताक्षर गरे।

यस लेखमा उल्लेख गरिएका विषयहरू